Parapet ve Cephe Kaplama Camları

Giydirme cephelerde vizyon camlarını tamamlayan parapet camları, yapının strüktürel ve mekanik elemanlarını gizlemek amacı ile kullanılır. Parapet Camları vizyon camlarına uyum sağlayacak ve kontrast oluştrucak şekilde seçilebilir. Vizyon ve Parapet Camlarının birbirlerine uygunluğu sipariş öncesinde oluşturulacak bir “mock-up” düzeneğiyle irdelenmelidir. Özel dikkat gerektiren Parapet Camları, tasarım ölçümleri ve hedefleri doğrultusunda birkaç şekilde yapılabilir. Bütün parapet ve cephe kaplama camları ısıl kırılma riskleri karşı ısıl işlemli (kısmi yada tam tamperli) olmalıdır.

Yalınkat Parapet Çözümleri

Yansıtıcı (reflektif) güneş kontrol kaplamalı, ısıl işlemli yalınkat camlar, kaplamalı 2. yüzeyleri üzerine fabrikada kaplanan özel siyah polyester filmle opaklaştırılarak parapet panosu haline getirilmektedir. Yüksek ışık yansıtıcılık ve düşük ısı geçirgenlik, vizyon ile parapet camlar arasındaki görüntü beraberliğini arttırıcı bir özelliktir. Strüktürel Silikonlu Camlamalarda taşıyı elamanların yapıştırılabilmesi için parapet camlarının kenarlarında opaklaştırıcının belirli bir genişlikte sıyrılması gereklidir. Bu husus siparişlerde belirtilmelidir.

Emaye Parapet Panoları

Renksiz veya harmandan renkli float cam üzerine RAL renklerinde emayeleme ve temperleme işlemleri uygulanarak üretilen Emaye panolar, vizyon ve parapet camları arasında kontrast renkler istendiğinde iyi bir çözümdür. Emaye boyalı camlar zengin renk çeşitleriyle cephelerde kaplama camı olarak da baskı 2. yüzeye gelecek şekilde başarıyla kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları

Cephe kaplama, kapı ve iç bölme camı

FacebookMySpaceTwitterDiggGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed